KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17099042

nr 1709 9042

Knut Hanqvist

(1904-1981), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad - 43, vy från fönster. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 58x49 cm

Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 16 juni 2025
kl 18:54:45

13/6 09:39:48 1      Vinnande bud

Knut Hanqvist

Läs mer om Knut Hanqvist